Tagasi blogi juurde
16.07.2019

Medalitega Põhjamaade noorte meistrivõistluselt

Põhjamaade noorte meistrivõistlused on selleks aastaks läbi. 13. – 14. juuli toimunud võistlusel Taanis andsid enda panuse üle 30 Eesti ujuja. Eestit esindasid Jekatarina Pogodina, Heleri Zirk, Mihkel Melker Marran, Elisabeth Viiding, Laura Vitsut, Demid Solodov, Dmitri Astrelin, Erik Lihhatš, Maksim Minajev, Alan Gritsõk, Daniil Drozdov, Jekaterina Vorontsova, Karl Mattias Milk, Ronald Jaaska, Georg Filippov, Marie Toompuu, Ralf Erik Prits, Simona Rasmann, Nikita Karatševski, Aurelia Roos, Evalotta Victoria Aabrams, Eneli Jefimova, Christopher Palvadre, Artur Tobler, Mari-Liis Maas, Anita Gudovskaja, Toomas Tanel Tammer, Johanna Kübar, Brita Rannamets, Elis Treial, Konrad Aleksander Sepp ja Polina Timofejeva. Igati korralike tulemustega saavutasid eestlased riikide arvestuses 289 punktiga teise koha, edestades Soomet 26 punktiga. Võitjaks krooniti Taani 377 punktiga. Individuaalselt võideti 11 medalit, teateujumistes suudeti poodiumile tõusta kuuel korral. Lisaks purustati teateujumistes kahel korral Eesti noorte rekordid.

Võistluse edukaimaks ujujaks kujunes Maksim Minajev, kes võidutses 100 ja 200 meetri seliliujumistes. SK Garantis treeniv noormees läbi 100 meetri seliliujumise uue isikliku rekordiga 59,03. 200 meetri seliliujumises viis Minajev isikliku tipptulemuse uude sekundisse ning tulemusega 2.10,30 krooniti Põhjamaade meistriks.

Igati südikad ujumised tegi ka SK Energias treeniv Demid Solodov, kes saavutas esikoha 50 meetri vabaltujumises uue isikliku rekordiga 23,88. 100 meetri vabaltujumises saavutas noormees kolmanda koha tulemusega 52,89.

Kaks medalit noppis Põhjamaade noorte meistrivõistluselt ka Christopher Palvadre. TOP ujumisklubis treeniv Palvadre võidutses 200 meetri rinnuliujumises tulemusega 2.27,49. 100 meetri rinnuliujumises saavutas ta kolmanda koha tulemusega 1.07,87.

1500 meetri vabaltujumises saavutas teise koha Tartu ujumisklubis treeniv Toomas Tanel Tammer. Tulemus 17.01,26 tähistas noormehe läbi aegade teist tulemust.

Head minekut 400 meetri kompleksujumises näitas Konrad Aleksander Sepp, kes parandas enda isiklikku rekordit ligi 3 sekundit. Viimsi Veeklubis treeniv noormees saavutas teise koha tulemusega 4.50,06.

Medalile tuli isikliku rekordiga ka Erik Lihhats, seda 200 meetri vabaltujumises, kus tulemusega 1.57,37 saavutas SK Garantis treeniv noormees kolmanda koha.

Ujumise Spordiklubis treeniv Brita Rannamets sprintis 50 meetri vabaltujumises uue isikliku rekordi. Tulemusega 27,22 saavutas neiu tihedas konkurentsis teise koha.

Eneli Jefimova saavutas teise koha 100 meetri rinnuliujumises. Sillamäe Ujumisklubi Kalevis treeniv neiu ujus sel korral tulemuseks 1.12,34.

Ka teateujumistes näitasid Eesti ujujad head kiirust. 4 x 200 meetrit vabalt teateujumises püstitasid poisid uue Eesti noorte rekordi tulemusega 7.58,46, suurepärase tulemusega saavutasid poisid 3. koha. Teateujumises ujusid Daniil Drozdov, Erik Lihhats, Toomas Tanel Tammer ja Demid Solodov. Tüdrukute 4 x 200 meetrit vabalt teateujumises saavutati samuti kolmas koht tulemusega 8.52,29. Koosseisus ujusid Heleri Zirk, Jekaterina Pogodina, Evalotta Victoria Aabrams ja Johanna Kübar.

Eesti noorte rekord langes ka poiste 4 x 100 m kombineeritud teateujumises, kus koosseisus Maksim Minajev, Christopher Palvadre, Alan Gritsõk ja Demid Solodov saavutati esikoht tulemusega 3.55,51. Samal distantsil saavutasid tüdrukud 3. koha tulemusega 4.28,85. Võistkonda kuulusid Laura Vitsut, Eneli Jefimova, Brita Rannamets ja Aurelia Roos.

Poiste 4 x 100 meetrit vabalt teateujumise saavutas Eesti võistkond ajaga 3.35,23 kolmanda koha. Koosseisus ujusid Erik Lihhats, Daniil Drozdov, Christopher Palvadre ja Demid Solodov. Tüdrukute 4 x 100 meetrit vabalt teateujumis võistkonda kuulusid Aurelia Roos, Brita Rannamets, Marie Toompuu ja Jekaterina Pogodina. Naiskond saavutas 3. koha tulemusega 4.04,17.